Flat Preloader Icon

شماره تماس : 09306301632

آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان آبرسان

دسته بندی ها

آخرین مقالات

آخرین پروژه ها

دریافت مشاوره

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید.

021000000000

پیج اینستاگرام شرکت ما را دنبال کنید

درآمد تعمیرات تجهیزات پزشکی بیشتر است یا دندانپزشکی؟
arco
10 بهمن 1401
686بازدید

درآمد تعمیرات تجهیزات پزشکی بیشتر است یا دندانپزشکی؟

در تمام دنیا ورود به صنعت تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، کار پردرآمد و آینده داری به حساب می‌آید. خصوصا با پیشرفت تکنولوژی و گسترش رشته‌ی مهندسی پزشکی، این فرآیند سرعت بیشتری پیدا کرده است. به طور معمول مشاغلی که در رابطه با سلامتی و حفظ جان انسان‌ها است، مشاغل پر طرفدار و پر سودی به حساب می‌آیند.

(درآمد تعمیرات تجهیزات پزشکی)

اکثر کسانی که  نگاه کوچکی به حیطه‌ی تجهیزات پزشکی انداخته‌اند و یا دانشجویان رشته مهندسی پزشکی، متوجه گستردگی این حیطه خواهند شد که صنعت تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی، همیشه جای پیشرفت دارد. اگر در این حوزه خلاقیت و استمرار داشته باشید و از آموزش‌های درستی بهره بگیرید، می‌توانید به یکی از پر درآمد‌ترین اشخاص در حوزه درآمد تعمیرات تجهیزات پزشکی تبدیل شوید.

در این مطلب، ضمن پرداختن به این موضوع، به توضیحاتی در مورد شغل تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی می‌پردازیم.

فن آوری تجهیزات پزشکی به سرعت در حال پیشرفت است و دستگاه‌های جدید اغلب معرفی می‌شوند. تعمیرکاران باید به طور مداوم مهارت‌ها و دانش خود را در مورد فن آوری‌ها و تجهیزات جدید از طریق سمینارها و خودآموزی به روز کنند.

بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی در ایران

تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، یک بخشی از رشته‌ی مهندسی پزشکی می‌باشد که به تازگی وارد ایران و دانشگاه‌های آن شده و قدمت چندان زیادی مانند بقیه‌ی رشته‌های مهندسی ندارد. همچنین تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی با توجه به اهمیت رسیدگی به دندان‌ها و ضرورت مراجعه‌ی مداوم مردم به دندانپزشکی‌ها، تجهیزات دچار فرسودگی یا مشکل شده و نیاز به تعمیر و سرویس مداوم دارند.

از همین رو بازار تعمیرات تجهیزات پزشکی و تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی، در این روز‌ها بسیار داغ است.

برای کسب مهارت و اشتغال در زمینه تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز، می‌توانید در دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز شرکت کنید. برای ثبت نام یا مشاوره می توانید تماس بگیرید.

درآمد تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در ایران

همانطور که گفته شد، حرفه‌ی تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در ایران در سال‌های اخیر بسیار پر تقاضا و پر درآمد شده است.

اگر تجربه‌ی کافی، دقت و نظم و تخصص را در این مهارت رعایت کنید، می‌توانید خیلی سریع به درآمد‌های بالا دست یابید.

اما شاید این سوال پیش بیاید که تعمیرات تجهیزات پزشکی پردرآمد تر است یا تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی؟

تفاوت‌های بسیاری در این دو تخصص وجود دارد که این تفاوت‌ها باعث ایجاد درآمد‌های مختلفی در حوزه تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی می‌شود.

در حالت کلی، تنوع تجهیزات پزشکی و بیمارستانی نسبت به تجهیزات دندانپزشکی بیشتر است و از طرف دیگر تعداد دندانپزشک‌ها و کلنیک‌ها و مطب آن‌ها بیشتر از بیمارستان‌ها است.

برای برخورداری از یک دوره با کیفیت با مدرک بین المللی از سمت سازمان فنی و حرفه‌ای می‌توانید در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز، و همچنین آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز شرکت کنید.

09365579255

تعمیرات تجهیزات پزشکی نیاز به تخصص و تجربه‌ی بالا و به روز نگه داشتن خود با تمام تجهیزات جدید دارد.

در حالت کلی، در آمد یک فرد آماتور در حوزه‌ی تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، از 10 الی 15 میلیون تومان شروع می‌شود و با بالا رفتن تخصص، سرعت عمل و ارتباطات شما با مراکز درمانی و مطب‌ها، بالا می‌رود.

متخصصان این حوزه می‌توانند درآمدی چند برابر پزشکان داشته باشند.

درآمد تعمیرکاران تجهیزات پزشکی که در مراکز دولتی استخدام می‌شوند، بنابر قانون کار بوده اما کسانی که خود کسب و کار راه اندازی کنند و یا در مراکز خصوصی مشغول شوند، می‌توانند درآمد نا محدودی داشته باشند.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز، دوره‌ی جامع و کاملی می‌باشد که می‌تواند مهارت جویان را برای ورود به بازار کار آماده کند.

چه کسانی می توانند وارد بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی و تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی شوند؟

در حال حاضر هیچ محدودیتی در این زمینه در ایران وجود ندارد! اما دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌ی مهندسی پزشکی، مهندسی برق و مهندسی مکانیک که در دانشگاه علم تئوری این مهارت‌ها را می‌آموزند، می‌‌توانند از همان دوران دانشجویی و پس از آن، وارد بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی و دنداپزشکی شوند. همچنین علاقه‌مندان به کارهای فنی نیز می‌توانند وارد بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی و تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی شوند.

آموزش اصولی و حرفه‌ای در این حوزه بسیار مهم است. اگر در همان ابتدا آموزش مناسبی دریافت نکنید، سرمایه مالی و معنوی خود را هدر داده‌اید و چیز به دردبخوری هم برای بازار کار نیاموخته‌اید!

دوره‌های معتبری برای آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد که یکی از آن‌ها آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز و آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز، می‌باشد. 09365579255

این دوره زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار شده و پس از پایان دوره، شرکت کنندگان مدرک دریافت خواهند کرد. برای ثبت‌نام و یا اخذ مشاوره می‌توانید تماس بگیرید.09365579255

مهارت‌های مورد نیاز برای تعمیرکاران تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

تعمیرکاران تجهیزات پزشکی باید هنگام صحبت با مشتریان، سرپرستان و همکاران، اطلاعات فنی را از طریق تلفن، کتبی و حضوری به طور موثر در میان بگذارند.

تعمیرکاران تجهیزات پزشکی باید با اجزا و سیستم‌های پزشکی و نحوه تعامل آنها آشنا باشند. اغلب، تعمیرکاران باید قطعات اصلی را برای تعمیر جدا کرده و دوباره سرهم کنند.

هنگام تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، ایستادن طولانی مدت و خم شدن در موقعیت‌های غیراستاندارد رایج است. بنابراین کارگران باید از نظر بدنی مناسب باشند.

تکنسین‌ها هنگام کار بر روی تجهیزات پزشکی پیچیده از ابزارهای تشخیصی پیچیده استفاده می‌کنند. آنها باید هم با قطعات داخلی تجهیزات و هم با ابزار مناسب مورد نیاز برای تعمیر آنها آشنا باشند.

از آنجایی که تعمیر تجهیزات حیاتی پزشکی ضروری است، کارگران باید از زمان خود به خوبی استفاده کنند و تعمیرات را به سرعت انجام دهند.

با پیچیده تر شدن تجهیزات پزشکی، شناسایی مشکلات دشوارتر می‌شود. بنابراین، تعمیرکاران باید بتوانند مشکلاتی را که بلافاصله آشکار نمی‌شوند، پیدا کرده و حل کنند.

وظایف تعمیرکاران تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

  •      تجهیزات پزشکی و تجهیزات دندانپزشکی را نصب کند
  •      قطعات و تجهیزات را تست و کالیبره کند
  •      تعمیر و تعویض قطعات را انجام دهد
  •      تعمیر و نگهداری و سرویس پیشگیرانه را انجام دهد
  •      سوابق نگهداری و تعمیرات را نگه دارد
  •      دستورالعمل های فنی را مرور کند و به طور منظم در جلسات آموزشی شرکت کند
  •      نحوه کار با تجهیزات پزشکی را توضیح و آموزش دهد
  •      مدیریت جایگزینی تجهیزات پزشکی را انجام دهد

دسته بندی:

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

Related Articlesمتاسفانه پستی وجود ندارد

مشاوره رایگان

نام و تلفن خود را برای مشاوره رایگان بگذارید تا کارشناسان ماباشمادر اسرع وقت تماس بگیرند